- Сповнений німецької енергії — концепт-кар Opel Experimental пропонує нове втілення дизайнерських основ Бренду.
- Піонер технологій — інноваційна концепція керованого інтелектуального світла.
- Глибоке навчання — штучний інтелект може допомогти автомобілям швидше розпізнавати небезпеку на дорозі.
Інноваційний концепт-кар Opel Experimental, що був представлений публіці на минулорічній виставці IAA Mobility у Мюнхені, демонструє уявлення про майбутнє Бренду. І це майбутнє можна охарактеризувати трьома ключовими напрямками:
- Зелені інновації — концепт-кар Opel Experimental повністю електричний, що слугує глобальній меті зниження викидів вуглецю;
- Детоксикація та відмова від зайвого — сміливий чистий дизайн, що зосереджений на головному;
- Німецький і сучасний — вражаючі пропорції, розумна аеродинаміка, ефективне використанням простору, найсучасніші технологією освітлення; вперше поява підсвіченого логотипу Opel Blitz.
Концепт-кар Opel Experimental демонструє свою німецьку енергію у відео «Малюємо світлом». Це відео занурює глядачів у нічний експеримент, під час якого демонструються технології освітлення майбутнього. Водночас, це відео демонструє, що майбутні інноваційні технології освітлення будуть здатні зробити набагато більше, ніж просто забезпечити освітлення дороги та території навкруги. Зрештою, нові технології освітлення підвищать безпеку і комфорт, а також розпалять емоції.
Дізнайтеся про бачення майбутнього від Opel з відеосюжету нижче.
Фірмові фари Intelli-Lux LED®: приклад того, як високі технології стають більш демократичними та доступними для людей — завдяки Бренду Opel
Електрохроматичні матеріали та ШІ: коли світло — це більше, ніж просто фари
Новаторський концепт-кар Opel Experimental, наче символ «німецької енергії», вказує нам новий погляд майбутнє — як всередині, так і зовні. Наприклад, в інтер’єрі електрохроматичні матеріали занурюють пасажирів в атмосферне світло і, таким чином, надають відчуття комфорту. Спеціальні світло-матеріали мають також практичні функції. Наприклад, якщо інший автомобіль або велосипедист знаходиться в «сліпій зоні» відносно концепт-кару Opel Experimental, тоді на внутрішній стороні відповідних дверцят (справа/зліва) з’являється кольорове попередження, що також дублюється на проекційному дисплеї. Крім того, на внутрішню поверхню дверцят можна проектувати зовнішній боковий огляд, отриманий від камер спостереження. Це створює візуальний ефект «прозорості» корпусу, який дозволяє наче виглядати назовні для покращення оглядовості.
Таким чином, нові технології візуалізації та освітлення можуть підіймати настрій людині та підвищити рівень комфорту в салоні. Водночас, інноваційні системи й технології підвищують безпеку руху для водія та пасажирів. Це саме те, що Бренд Opel називає «Малюємо світлом».
Відео «Малюємо світлом» з концепт-каром Opel Experimental у головній ролі, також демонструє, як майбутні технології освітлення можуть розширювати огляд на дорозі абсолютно незвичайними методами. Наприклад, завдяки надсучасним цифровим технологіям, концепт-кар Opel Experimental може швидко розпізнавати пішохода — і позначати його більш чітко, ніж будь-коли раніше. Водночас технологія «доповненої реальності» створює яскравий попереджувальний пульсуючий сигнал, що відображений у вигляді голограми перед водієм. Аналогічним методом можна виводити й інші важливі повідомлення та сигнали.
Ми хочемо оптимізувати світло для водія, а також для основної камери автомобіля, щоб за допомогою штучного інтелекту вона могла краще розпізнавати людей і тварин. Новітні технології освітлення, камери та датчики, а також алгоритми керування, мають працювати разом для можливості прогнозування певних дій та для підвищення безпеки руху автомобіля за будь-якої ситуації.
Філіп Рьокль (Philipp Röckl)
Світлова проекція на дорогу: світло — як метод комунікації
Бренд Opel вже демонстрував концепт-кар Opel Manta GSe, де світлові сигнали можуть дарувати позитивні емоції та підвищити безпеку руху. У будь-якому місці та на будь-якій події, поява цього ультрасучасного ексклюзивного концепт-кару у стилі «ретро» одразу привертала захоплені погляди. Не в останню чергу завдяки інноваційному дизайну Opel Pixel Vizor передньої частини Opel Manta GSe. Адже цей концепт-кар може не просто освітлювати дорогу, він може навіть спілкуватися з навколишнім середовищем через власний світловий блок Pixel Vizor. Наприклад, можна вивести гасло «Моє німецьке серце тепер ЕЛЕКТРО-ЗАРЯДЖЕНЕ» або написати «Я виконую е-місію».
Таким чином, світло сьогодні перетворюється на метод комунікації між транспортним засобом та навколишнім оточенням — і така функція буде додатково розширена з часом. Так, майбутні електричні моделі Бренду зможуть використовувати елемент Opel Vizor для демонстрації привабливої анімація або корисної інформації. Наприклад, можна відображати рівень заряду батареї електромобіля у вигляді 2D- або 3D-графіки, то ж водію більше не потрібно заглядати в салон або звертатись до смартфону. Підсвічені поверхні або світлові лінії певних кольорів можуть сигналізувати про те, що транспортний засіб зараз рухається в автономному режимі тощо.
З точки зору безпеки, основною перевагою для водія стануть позначення дорожніх знаків (обмеження швидкості, попередження тощо), які можна проектувати на дорогу перед транспортним засобом у темний час доби. У свою чергу, пішоходи або велосипедисти теж отримають додаткові переваги: наприклад, транспортний засіб буде завчасно візуально попереджати їх про намір свого повороту. Усе завдяки системі проекції на дорожню поверхню, що буде відображати яскравий символ-стрілку з відповідного боку транспортного засобу.